Hackerların ChatGPT Kullanarak Güçlü Hackleme Araçları Geliştirmesine Dikkat Edin

ChatGPT Kullanan Bilgisayar Korsanları

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT adlı bir AI sohbet robotu, denedikleri yeni bir tekniğin parçası olarak siber suçlular tarafından kötüye kullanılıyor.

ChatGPT uygulaması, Kasım 2022’nin sonunda piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcılar arasında hızla popüler hale geldi, bu nedenle dolandırıcıların bundan yararlanmak istemesi çok doğal.

ChatGPT’yi aşağıdakiler gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz:-

soruları cevaplamak
Rapor yazma
Hatta yazılım kodu yazmak

Son zamanlarda NYC Eğitim Departmanı , Okul ve Ağ Cihazlarında ChatGPT’yi Yasakladı.

Bilgisayar Korsanları Hack Araçları Geliştirmek İçin ChatGPT’yi Kötüye Kullanıyor

Şu anda, siber suçlular onu kötü amaçlar için kullanıyor gibi görünüyor. Checkpoint Research tarafından bildirildiği üzere, siber suçlular ChatGPT’yi üç kez kullandı.

Son raporlarda, CheckPoint araştırmacıları , tehdit aktörlerinin yeraltı bilgisayar korsanlığı forumlarında dolandırıcılık faaliyetleri düzenlediğini ve aşağıdakiler gibi kötü amaçlı araçların oluşturulmasını kolaylaştırdığını keşfetti:-

Bilgi hırsızları
Şifreleme araçları
Bunun dışında güvenlik uzmanları tarafından bulunan üç vaka şunları içerir: –

Durum 1: Infostealer Oluşturma

Durum 2: Bir Şifreleme Aracı Oluşturma

3. Örnek: Dolandırıcılık Etkinliği için ChatGPT’yi Kolaylaştırma

Güçlü bilgisayar korsanlığı araçlarının yanı sıra ChatGPT, bilgisayar korsanları tarafından kurbanları web sitelerine çekmek için esas olarak genç kızlara benzemek üzere tasarlanmış sohbet robotları oluşturmak için de kullanılıyor.

Tehdit aktörleri, hedefleriyle güven kazanmak ve uzun süreli konuşmalar yapmak için kadın karakterleri kullanarak kızların kimliğine bürünüyor ve onların güvenini kazanmak için kız kılığına giriyor.

Ek bir endişe olarak ChatGPT, kullanıcının klavye vuruşlarını izleyen ve kullanıcıların cihazlarına fidye yazılımı bulaştırabilen kötü amaçlı yazılımlar yazabilir.

Geliştirme becerisi çok az olan veya hiç olmayan bir siber suçlu, kötü amaçlı araçlar geliştirmek için OpenAI ChatGPT yapay zekasını kullanabilir ve ileri düzeyde siber suç işlemek için yeterli becerilere sahip başarılı bir siber suçlu olabilir.

Son zamanlarda bir tehdit aktörü, Dark Web pazar yerleri oluşturmak için komut dosyaları oluşturmak üzere ChatGPT’yi kullanma sürecini sergiledi . Yasadışı veya çalıntı malların otomatik ticareti için bir platform olarak pazar yeri, yeraltı yasa dışı ekonomide önemli bir rol oynar.

Dark web pazar yerlerinde tehdit aktörleri temel olarak aşağıdaki şeylerin ticaretini gerçekleştirir:-

Çalınan hesaplar veya ödeme kartları

Kötü amaçlı yazılım

İlaçlar

cephane

Sonuç olarak, ChatGPT bilgisayar korsanlarına bilgisayar sistemlerini ve aygıtlarını nasıl hackleyeceklerini bulma süreçlerine başlamaları için uygun bir başlangıç ​​noktası sağlayabilir, kısacası bu, bilgisayar korsanları için yasa dışı bilgisayar korsanlığı sürecini kesinlikle artıracaktır.

Kaynak:

https://cybersecuritynews.com/hackers-using-chatgpt