Dünyanın ilk sanal gerçeklik charter okulu Optima Domi, Napoli’de açılıyor

Okul seçimi savunucusu Erika Donalds’ın Optima Vakfı bu çabayı yürütüyor.
Okul seçimi savunucusu Erika Donalds liderliğindeki Optima Domi , dünyanın ilk sanal gerçeklik sözleşmeli okulunu başlattığını duyurdu.

Kuruluş, 2022-23 öğretim yılı için Optima Classical Academy’yi başlatmayı ve Ağustos ayındaki açılış sınıfları için 3-8. sınıflardan 1.300 öğrenciyi kaydetmeyi planlıyor. Akademi, 2023-24 öğretim yılı için sınıfları 10. sınıfa kadar genişletmeyi hedefliyor.

“Klasik eğitim, doğal olarak öğrenme ve düşünme sevgisini besleyen zengin bilgiyi güçlendirir. Bu, kullanmaktan gurur duyduğumuz bir öğrenme yoludur” dedi Donalds. “İlerleyen teknoloji ile köklü müfredatımız arasındaki boşluğu dolduran öğrenciler, mevcut diğer herhangi bir sanal okuldan farklı olarak eğitmenleri ve akranlarıyla sürükleyici, işbirlikçi ve sosyal bir deneyim yaşayabilirler.”

Proje sözcüsü Florida Politikalarına ilk yıldaki kayıtların Florida sakinleriyle sınırlı olacağını, ancak okulun gelecek yıllarda erişimini genişletmeyi umduğunu söyledi.

Şimdi Optima Vakfı’nın başkanı ve CEO’su Erika Donalds, pandeminin ve birçok ebeveynin uzaktan öğrenmeye yapmak zorunda kaldığı zorlu geçişin charter okullarına olan ilgiyi artırdığını belirtti. Mevcut teknoloji aynı zamanda olanaklar da açmıştır. Sanal gerçeklik kulaklıklarındaki indirimli fiyat noktaları, teknolojiye erişimi de genişletti.

Optima Domi web sitesindeki tanıtım videoları, sınıf ortamları, okyanusa veya Mars’a yapılan saha gezileri ve dijital sunum malzemelerine erişim için sanal gerçeklik teknolojisini kullanan etkileşimli öğrenme ortamlarını gösterir. Böyle bir video, yüzen bir kimyasal modelin yanında kovalent bağları tartışan sanal bir eğitmeni gösteriyor.

Plan, öğrencilerin haftada dört gün, günde üç saat canlı sanal gerçeklik oturumlarına katılmaları ve ardından müfredatın geri kalanını projeler veya ders kitapları gibi diğer geleneksel eğitim araçları aracılığıyla çevrimiçi olarak deneyimlemeleridir.

“Pek çok ebeveyn, pandeminin başlangıcında evde öğrenmeye geçişten dolayı hüsrana uğradı, çocuklarının müfredatının sorumluluklarını yerine getiremedi… Çocuklar, gün boyu gecikmeli bir bilgisayar ekranının önünde oturmaktan hüsrana uğradı. Optima Domi’nin yönetici direktörü Adam Mangana , Optima Classical Academy’nin güzelliğinin, çocuğunuzun bağımsız olarak öğrenmesi için gerekli tüm kaynaklarla birlikte günün büyük bir bölümünde evde güvende olmasını sağlamasıdır” dedi .

“Öğrencilerimiz, evlerinden başka hiçbir şeye benzemeyen sanal bir sınıf ortamına taşınıyor ve birçokları için bu son teknoloji öğrenme deneyimi, Zoom veya diğer standart sanal seçeneklerden çok daha faydalı.”