CISA, Ortak Siber Savunma İşbirliğini Endüstriyel Kontrol Sistemleri Endüstri Uzmanlığını İçerecek Şekilde Genişletiyor

Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) bugün, Birleşik Siber Savunma İşbirliği’nin (JCDC) Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) uzmanlarını (güvenlik satıcıları, entegratörleri ve dağıtımcıları) içerecek şekilde genişletildiğini ve ABD hükümetinin bu konuya odaklanmasını daha da artırdığını duyurdu. endüstriyel kontrol sistemleri ve operasyonel teknolojinin (ICS/OT) siber güvenlik ve esnekliği. JCDC-ICS çalışmasına ilk olarak katılan şirketler arasında Bechtel, Claroty, Dragos, GE, Honeywell, Nozomi Networks, Schneider Electric, Schweitzer Engineering Laboratories, Siemens ve Xylem ile birkaç JCDC Alliance ortağı bulunuyor.

CISA Direktörü Jen Easterly, Miami’deki S4x22 konferansında ICS uzmanlarıyla yaptığı konuşmada duyuruyu yaptı. “Her gün güvendiğimiz kritik altyapıyı kontrol eden ve işleten sistemlere yönelik siber tehditler, en büyük zorluklarımız arasında yer alıyor. Bu kontrol sistemlerinin yok edilmesi veya bozulması ciddi zararlara yol açabileceğinden, güvenliklerini ve dayanıklılıklarını sağlamak, ICS topluluğunun yenilikçiliğinden, uzmanlığından ve yaratıcılığından yararlanan ortak bir çaba olmalıdır. Bir ulus olarak büyük ölçüde bağımlı olduğumuz sistemler ve ağlar üzerindeki riski azaltmak için planlamamıza, egzersiz yapmamıza ve endüstri liderleriyle işbirliği yapmamıza olanak sağlamak için gelişen JCDC platformumuzu kullanmaktan heyecan duyuyorum.”

JCDC-ICS, kontrol sistemlerinin korunması ve savunulması etrafında planlar oluşturmak için ICS topluluğunun bilgisinden, görünürlüğünden ve yeteneklerinden yararlanarak JCDC’nin mevcut platformunu geliştirecektir; ICS/OT siber güvenlik konusunda ABD hükümeti kılavuzunu bilgilendirmek; ve ICS/OT alanında özel ve kamu ortakları arasında gerçek zamanlı operasyonel kaynaşmaya katkıda bulunun. CISA’nın ICS topluluğuyla yaptığı çalışmalar hakkında daha fazla bilgiyi www.cisa.gov/ics adresinde bulabilirsiniz .

JCDC hakkında

Kongre doğrultusunda, CISA, geleneksel kamu-özel ortaklıklarını gerçek zamanlı özel-kamu operasyonel işbirliğine dönüştürmek ve paradigmayı tehditlere ve güvenlik açıklarına tepki vermekten proaktif olarak planlamaya ve bunları hafifletmek için adımlar atmaya kaydırmak için Ağustos 2021’de JCDC’yi kurdu. JCDC, siber riski toplu olarak ulusa yönelik ölçekte aşağı çekmek için özel sektörün görünürlüğünü, kavrayışını ve yenilikçiliğini federal siber ekosistemin yetenekleri ve yetkileriyle birleştirir. JCDC hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

CISA hakkında

Ülkenin siber savunma ajansı olarak Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), Amerikalıların her gün her saat güvendiği dijital ve fiziksel altyapıyı anlamak, yönetmek ve riskleri azaltmak için ulusal çabalara öncülük ediyor. Daha fazla bilgi için CISA.gov’u ziyaret edin .

Metnin aslına ulaşmak için:

https://www.cisa.gov/news/2022/04/20/cisa-expands-joint-cyber-defense-collaborative-include-industrial-control-systems