Gerek kişisel gerekse kurumsal itibarın, Internet ortamında çok kolay ve hızlı bir şekilde zarar görmesi mümkündür.

Asılsız veya haberler, belirli kişilerin kasıtlı çabası sonucu ortaya çıkan gerçek dışı bilgiler, özellikle sosyal medya kullanıcılarının paylaşımları sonucu hızlı bir şekilde yayılmakta, bu yayılma süreci içerisinde ise paylaşımları gören diğer kişilerin gözünde itibar zarar görmektedir.

İtibarın zarar görmesi sonucu ise kişiler açısından çoğu zaman yine sosyal medya aracılığı ile hakarete varan saldırılar, işletmeler açısından ise ticari itibar kaybına da bağlı olarak maddi zararlarla sonuçlanabilmektedir.

Özellikle, kamuya mal olmuş olayların ve kişilerin söz konusu olduğu durumlarda, kişilerin ve işletmelerin gelecekteki yaşantıları köklü değişikliklere uğramaktadır.

Bu kapsamda, Internet sitelerinden haber/bilgi kaldırılması, arama motorlarından bağlantıların kaldırılması ve benzeri çalışmalar mahkeme kararları doğrultusunda yapılabilmektedir. Internet ortamında kişi hakkında asılsız haberlerin tespiti, takibi ve kaldırılması amacı ile inkarı mümkün olamayacak şekilde içerik kaynakları tespit edilerek, şikayet sürecinizin başlangıcından itibaren kullanabileceğiniz şekilde raporlanmaktadır.

×